چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ۲۸ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

با تلاش پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا" صورت می‌گیرد

پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا"، ابرخازن جدیدی ساخته‌اند که می‌تواند امکان شارژ سریع را برای باتری‌ها فراهم کند.
پژوهشگران "دانشگاه پنسیلوانیا"، ابرخازن جدیدی ساخته‌اند که می‌تواند امکان شارژ سریع را برای باتری‌ها فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری متنا و به نقل از ساینس‌دیلی
، شاید یک ابرخازن جدید که از  منگنز دی‌اکسید ساخته شده، بتواند ظرفیت ذخیره باتری‌ها را با ادغام قدرت بالا و شارژ سریع ابرخازن‌های دیگر افزایش دهد.

دکتر "هوانو چنگ" (Huanyu  Cheng)، استادیار "دانشگاه پنسیلوانیا" (Penn State) گفت: منگنز دی‌اکسید، یک ماده بسیار امیدوارکننده است که به ما امکان می‌دهد تا ویژگی‌های خاصی را برای ابرخازن تنظیم کنیم.

پژوهشگران، کار خود را با شبیه‌سازی‌هایی آغاز کردند تا نحوه تغییر ویژگی‌های منگنز دی‌اکسید را هنگام ترکیب شدن با مواد دیگر مشاهده کنند. هنگامی که آنها منگنز دی‌اکسید را با یک نیمه‌رسانا همراه کردند، دریافتند که با این کار، یک رابط رسانا شکل می‌دهد.

"چنگ زانگ" (Cheng Zhang)، نویسنده ارشد این پژوهش گفت: ما با استفاده از این ماده توانستیم تراکم، قدرت و دوام ابرخازن را افزایش دهیم.

این گروه پژوهشی، ابرخازن خود را با ابرخازن‌های دیگر مقایسه کردند و دریافتند که ابرخازن آنها، تراکم انرژی و قدرت بالایی دارد. آنها باور دارند که با افزایش ضخامت این فناوری می‌توان ظرفیت آن را برای استفاده در وسایل نقلیه الکتریکی افزایش داد.

پژوهشگران تاکنون تلاش نکرده‌اند تا مقیاس فناوری خود را افزایش دهند. گام بعدی آنها تنظیم رابط برای داشتن عملکرد بهتر است. آنها تصمیم دارند تا ابرخازن خود را در حسگرها و ابزارهای الکترونیکی انعطاف‌پذیر و پوشیدنی به کار ببرند تا ذخیره انرژی آنها را افزایش دهند.

این پژوهش، در مجله "Electrochimica Acta" به چاپ رسید.

 

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..