پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

حفر دومین تونل شرکت"بورینگ" ( Boring) متعلق به "ایلان ماسک" ( Elon Musk) کارآفرین ثروتمند آمریکایی در لاس وگاس به اتمام رسیده است.
حفر دومین تونل شرکت"بورینگ" ( Boring) متعلق به "ایلان ماسک" ( Elon Musk) کارآفرین ثروتمند آمریکایی در لاس وگاس به اتمام رسیده است.

به گزارش خبرگزاری متنا و به نقل از انگجت،
شرکت "بورینگ"(Boring) حفاری دومین تونل از دو تونل برنامه‌ریزی شده برای سامانه حمل و نقل زیرزمینی مرکز گردهمایی لاس وگاس را به پایان رسانده است.

مرکز گردهمایی لاس وگاس و آژانس بازدید کنندگان(LVCVA) که یک سازمان بازاریابی دولتی است، چندی پیش به شرکت "بورینگ" سفارش داد تا یک سامانه حمل و نقل بسازد که می‌تواند حدود ۵۲.۵ میلیون دلار هزینه در بر داشته باشد که تکمیل این عملیات در ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی خواهد بود.

این پروژه موجب عبور و مرور زیرزمینی مردم از طریق خودروهای برقی خودران شرکت "تسلا" خواهد شد.

وسایل نقلیه برقی که وظیفه حمل و نقل افراد را از طریق این تونل‌ها دارند، قادر خواهند بود در هر ساعت بیش از ۴ هزار نفر را جابجا کنند. این سامانه می‌تواند یک مسیر را که طی کردن آن با پای پیاده ۱۵ دقیقه طول می‌کشد، به کمتر از دو دقیقه، کاهش دهد.

قرار است در آینده این سامانه حمل‌ونقل در مکان‌های بیشتری همچون فرودگاه بین‌المللی "مک کاران"( McCarran) و استادیوم "لاس‌وگاس" گسترش یابد. البته که هنوز نقشه راه این پروژه‌ها اعلام نشده است.

حال که حفاری دو تونل برنامه‌ریزی شده، تکمیل شده است، شرکت "بورینگ" ساخت ایستگاه‌های مسافری در بالای زمین را آغاز خواهد کرد که در انتهای تونل قرار خواهند گرفت.

 

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..