پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۱
ویجت ها و آخرین اخبار
تیتر یک و اخبار برگزیده
آخرین اخبار، ویجت ها و جدول ها

منصور سعیدی و هیات همراه در بازدید از روند اجرایی پروژه خط سوم و پست نوراوان ارمنستان مطرح کرد:

هیات اعزامی شرکت صانیر از روند اجرایی پروژه خط سوم و پست نوراوان ارمنستان با حضور معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت های کشور ارمنستان و مدیر عامل شرکت هایون بازدید به عمل آوردند...
هیات اعزامی شرکت صانیر از روند اجرایی پروژه خط سوم و پست نوراوان ارمنستان با حضور معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت های کشور ارمنستان و مدیر عامل شرکت هایون بازدید به عمل آوردند...

در پی ماموریت هیات اعزامی شرکت صانیر برای بازدید از پروژه ارمنستان، جلسه ای در محل شرکت هایون ارمنستان با حضور معاون وزیر مدیریت منطقه ای و زیر ساخت های کشور ارمنستان و مدیر عامل شرکت هایون برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری متنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت صانیر در ابتدای جلسه هاکوپ واردانیان بر لزوم افزایش جبهه های کاری در دو بخش خط انتقال و پست نوراوان جهت تسریع در اتمام پروژه تاکید کرد.  در ادامه چنین گفت: به دلیل اتمام پروژه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در کشور ارمنستان و ضمانت خرید طرف ارمنی در پروژه مذکور، خواستار اتمام پروژه حداکثر در ابتدای اکتبر سال ۲۰۲۱ هستیم.

در ادامه ضمن تشریح جبهه های کاری فعال پروژه توسط منصور سعیدی مدیر عامل شرکت صانیر، افزایش قابل توجه عملیات اجرایی و پیشرفت پروژه در فصل کاری جاری تشریح شد. پروسه طولانی اخذ تاییدیه صورت وضعیت های اجرایی از شرکت هایون و نیز عدم نهایی سازی بحث افزایش سهم فاینانس بانک توسعه صادرات ایران از ۷۷% به ۸۵%، امکان حداکثر سازی جبهه های کاری در پروژه را از این شرکت سلب نموده است. هاکوپ واردانیان گفت: بحث تاییدیه افزایش سهم فاینانس در حال طی مراحل پایانی در وزارتخانه مربوطه در کشور ارمنستان می باشد. همچنین موافقت خود را با پرداخت علی الحساب به شرکت صانیر طبق مکانیزم اجرا شده در سنوات گذشته اعلام و مقرر شد در این راستا شرکت های صانیر و هایون ضمن تنظیم و مبادله توافقنامه های مرتبط، مذاکرات لازم را با بانک توسعه صادرات ایران جهت تسریع در پرداخت مبالغ علی الحساب به انجام رسانند.

سعیدی در ادامه اذعان داشت غلی رغم مشکلات فراوانی که به علت ویروس کرونا، معارضین حقیقی، عدم بازگشایی مناطق ممنوعه، عدم قطع درختان و مشکلات عدیده گمرکی وجود دارد این شرکت مصمم است پروژه را در زمانهای تعهد داده شده به اتمام برساند.

در پایان این جلسه بر تسریع اخذ علی الحساب عملیات اجرایی از بانک توسعه صادرات توسط شرکت های هایون و صانیر در تدوین و نهایی سازی پیش نویس توافقنامه های قراردادی تاکید شد.

 

ارسال دیدگاه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جهت ارسال دیدگاه خود ابتدا بر روی کادر «من ربات نیستم» کلیک کنید.
پس از تایید، دکمه «ارسال دیدگاه» نمایان خواهد شد که با کلیک بر روی آن می توانید دیدگاه خود را ارسال نمایید..